redux-framework domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131workreap domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131customized-task-offer domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131workreap-hourly-addon domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131| Management number | 213874376 | Release Date | 2026/04/12 | List Price | $239.99 | Model Number | 213874376 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The 6 BA model tuning switch with 6 DUNU SA6mk2 SonionBA and KnowlesBA are equipped with a total of 6 tuning switches that allow you to enjoy 2 different tones.
| Color | Braun |
|---|---|
| Brand Name | DUNU |
| Model Name | SA6mk2 |
| Is Electric | No |
| Item Weight | 0.4 Kilograms |
| Manufacturer | DUNU |
| Model Number | SA6 MK2 |
| BuiltIn Media | Eartip |
| Noise Control | Sound Isolation |
| Series Number | 6 |
| Cable Features | Retractable |
| Control Method | Remote |
| Earpiece Shape | Rounded tip |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Is Autographed | No |
| Frequency Range | 5Hz – 40Khz |
| Number of Items | 1 |
| Antenna Location | Cycling, Exercising, Running |
| Audio Driver Type | Balanced Armature Driver |
| Compatible Devices | Devices with 3.5 mm jack and 4.4mm TRRS balanced plug |
| Enclosure Material | Plastic |
| Additional Features | Detachable Cable |
| Carrying Case Color | Brown |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Age Range Description | Adult |
| Carrying Case Material | German Nice-Fit Hand-Poured UV Acrylic Resin, High-Grade Stabilized Wood |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Headphone Folding Features | In Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form