redux-framework domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131workreap domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131customized-task-offer domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131workreap-hourly-addon domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131| Management number | 216137779 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $60.00 | Model Number | 216137779 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Fusion5 |
|---|---|
| Color | Metallic |
| Frame Rate | 30 FPS |
| Generation | 1st Generation |
| Model Name | F202 8GB |
| Model Year | 2023 |
| Item Weight | 540 Grams |
| Screen Size | 10.1 Inches |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Fusion5 |
| Model Number | F202 8GB |
| BuiltIn Media | Charger, Manual |
| Warranty Type | Limited |
| Headphones Jack | 3.5 mm |
| Processor Brand | MediaTek |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Video Processor | ARM |
| CPU Model Number | MT8183 |
| Operating System | Android 13 |
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
| Native Resolution | 1920 x 1200 |
| Camera Description | Front, Rear |
| Compatible Devices | USB-C compatible devices, Bluetooth-enabled devices, Wi-Fi enabled devices (e.g., Keyboard, Mouse, Speaker, Headphones, Smartphones, Laptops, Monitors, TVs, and Game Controllers) |
| Hardware Interface | Bluetooth, MicroSD, USB 3.0 Type C |
| Speaker Description | Built-in speakers |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Battery Average Life | 5 Hours |
| Graphics Coprocessor | Mali-G72 MP3 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 12 Month |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Age Range Description | Adult |
| Processor Description | Mali-G72 MP3 |
| Memory Slots Available | 1 |
| Supported Audio Format | MP3, WAV, AAC |
| CPU Model Speed Maximum | 2 GHz |
| Connectivity Technology | USB |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Photo Sensor Resolution | 13 MP |
| Video Capture Resolution | FHD 1080p |
| Specific Uses For Product | Entertainment |
| Display Resolution Maximum | 1920x1200 Pixels |
| Display Refresh Rate in Hertz | 60 |
| Front Photo Sensor Resolution | 5 MP |
| LithiumBattery Energy Content | 18 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 9.45"L x 6.3"W x 0.35"Th |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 128 GB |
| Rear Facing Camera Photo Sensor Resolution | 13 MP |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form