redux-framework domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131workreap domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131customized-task-offer domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131workreap-hourly-addon domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/runcloud/webapps/uplancer/wp-includes/functions.php on line 6131| Management number | 217045259 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $8.02 | Model Number | 217045259 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
4" tri-fold wallet made of soft black leather. This American made wallet features a skeleton hand "flipping the bird", screen printed on the front. It is also designed with a detachable chain and leather belt loop snap. Show off your biker attitude with the Skeleton Finger Trifold Wallet by Hot Leathers.
| UPC | 192359829965 |
|---|---|
| Color | Black |
| Theme | Flag, Military, Sport |
| Pattern | Solid |
| Brand Name | Hot Leathers |
| Model Name | Wlc1002 Black, 6" |
| Style Name | Traditional |
| Unit Count | 1.00 Count |
| Form Factor | Bi-Fold |
| Item Weight | 0.31 Pounds |
| Closure Type | Snap |
| Leather Type | Full-grain or Top-grain |
| Manufacturer | Hot Leathers |
| Model Number | WLC1002 BLACK, 6" |
| Material Type | Leather |
| Item Type Name | WLC1002 5 Pocket Bi-fold Braided Leather Wallet |
| Target Audience | Unisex-Adults |
| Number Of Pockets | 5 |
| Lining Description | Leather |
| Number of Sections | 5 |
| Pocket Description | Slip Pocket |
| Additional Features | Ultra Slim |
| Included Components | Leather Wallets |
| Age Range Description | Adult |
| Embellishment Feature | Braid |
| Number of Compartments | 5 |
| Wallet Card Slot Count | 4 |
| Wallet Compartment Type | Paper Money |
| Manufacturer Part Number | WLC1002 BLACK, 6" |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Manufacturer Warranty Description | 90 Days |
| Global Trade Identification Number | 00192359829965 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form